10 listopada 2010

Cera tłusta, mieszana

Nowe podejście do cery tłustej

Ten typ skóry charakteryzuje się zwykle ziemistą barwą, rozszerzonymi porami, tłustą powierzchnią, skłonnością do wypryskow i zaskórników. Odpowiedzialne za ten stan są gruczoły łojowe, które wytwarzają zbyt dużo sebum. Cera tłusta jest najbardziej narazona na występowanie trądziku. Pocieszające jest jednak to, że dzięki dobremu natłuszczeniu dłużej zachowuje młody wygląd.
Odpowiednia pielęgnacja
Ten typ cery wymaga delikatnego traktowania, chociaż widok twarzy pokrytej pryszczami zachęca do czegoś wprost przeciwnego. Jednak radykalne działanie pobudzi tylko gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji, odwodni i wysuszy górne warstwy skóry. Najlepszą metodą pielęgnacki jest stosowanie łagodnych preparatów myjących, które odblokują pory i delikatnie usuna łój z powierzchni skóry, nie wysuszając jej i nie uszkadzając. Zewnętrzna warstwa - naskórek - skóry potrzebuje wody, nie tłuszczu, aby zachować elastyczność i jędrność.
Pogotowie trądzikowe
Jak wiadomo, trądzik to dokuczliwa dolegliwość często występująca w okresie dojrzewania. Wiąże się na ogół ze zmianami hormonalnymi, które powodują zwiększoną produkcję sebum. Sytuację pogarsza stres, nieodpowiedni tryb życia i zła pielęgnacja skóry. Właściwe postępowanie powinno przynieść pożądany efekt. Pryszczy nie wolno wyciskać, gdyż w ten sposób można trwale uszkodzić skórę. Jesli zmiany trądzikowe pojawiają sie sporadycznie, wystarczą domowe sposoby. Dostępne na rynku preparaty pomagają walczyć z tym problemem. olejki dzewa herbacianego zawarte w niektórych produktach dają świetne rezultaty. Jeśli jednak trądzik się utrzymuje, koniecznie zasięgnij porady dermatologa, który zleci odpowiednie leczenie.

Zrównoważona pielęgnacja cery mieszanej

Cera mieszana wymaga specjalnej pielęgnacki, gdyż w rzeczywistości dbamy o dwa typy skóry: tłustą i suchą. Środkowe partie twarzy czyli tzw. strefa T - czoło, nos i broda, muszą być traktowane jak cera tlusta, pozostałe jako skóra sucha ze skłonnością do wysuszania i łuszczenia się. Jednakże niektóre osoby o cerze mieszanej nie podlegają temu modelowi i miejsca tłust oraz suchesą u nich zomieszczone w i nnych partiach twarzy. Jesli nie jesteś pewna, gdzie znajdują się suche, a gdzie tłuste miejsca przeprowadz test: w godzine po umyciu twarzy przyłóż do skóry chusteczkę; w tych miejscach, gdzie pojawią się na niej przezroczyste tłust plamy, skóra jest tlusta.
Odpowiednia pielegnacja skóry
W przypadku cery mieszanej do jej pielęgnacki trzeba stosować zagiegi dwojakiego rodzaju. Gdyby na całą skórę twarzy używać preparatów do cery tlustej,suche partie zostały by jeszce bardziej wysuszone. Natomiast używanie preparatów tylko do cery suchej pobudz gruczoły łojowe do wzmozonego wydzielania i w konsekwencji zwieksza liczbe wyprysków na twarzy. Oznacza to, że do poszczegolnych częsci twarzy trezba podchodzic odrębnie i stosować odpowiednie środki pielęgnacyjne. nie jest to aż tak skomplikowane, jak sie wydaje. Nagroda będzie miekka, gładka i zdrowa cera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz