9 listopada 2010

Cera sucha, normalna, wrażliwa

Odżywcza pielęgnacja cery suchej

Jeśli masz wrażenie, że twoja skóra jest o jeden numer za mała, bez wątpienia masz cerę suchą. Gruczoły łojowe wytwarzają zbyt mało sebum w głębszych warstwach skóry, co powoduję stałą utratę wilgotności. W najleprzym przypadku podczas codziennego mycia skóra ciągnie, szczypie i piecze, w najgorszym - zaczyna się łuszczyć w oklicach brwi, szybko też powstają drobne zmarszczk. Skóra such wymaga zabiegów kojących.
Odpowiednia pielęgnacja twojej skóry
Przy suchej cerze należy barzo ograniczyć używanie mydła i detergentów. Tego rodzaju skóra źle znosi ostre słońce, zimny wiatr i klimatyzowane pomieszczenia. Dobieraj łagodne kosmetyki, które podniosą poziom nawilżenia skóry, uelastycznią ja i ujędrnią, wygładzą drobne zmarszczki.

Cera normalna

To skóra doskonała. Jest jedwabista i gładka, ma zdrowy satynowy połysk i ledwo widoczne pory. Rzadko pojawiają sie na niej wypryski. Niestety, spotykana jest rzadko wśród dorosłych ludzi, gdyż skóra z wiekim zmienia się i staje  coraz bardziej sucha.
Odpowiednia pielęgnacja
Podstawowym zadaniem pielęgnacyjnym jest utrzymanie delikatnej równowagi wodno-tłuszczowej, dzięki której cera normalna ma tak doskonały wygląd. do codziennych zabiegów powinno należeć najpierw delikatne, dokładne oczyszczanie twarzy z zanieczyszczeń i usunięcie makijażu oraz zapobieżnie produkcji sebum. Kolejnym krokiem jest nawilżanie skóry odpowiednimi kremami.

Pięlęgnacja skóry wrażliwej

Skóra wrazliwa ma w zasadzie prawidlowy wygląd. Środki uzywane do jej pielęgnacji lub czynniki zewnętrzne mogą jednak wywołać podrażnienia objawiające się zaczerwienieniem, skłonościa do alergii, popękanymi naczynkami krwionośnymi na policzkach oraz nosie. Wrażliwość skóry przejawia sie w różnym stopniu. Jeśli wszystkie stosowane preparaty wywołuja podrażnienia, najlepiej oczyszczac twarz pełnym mlekiem i nawilżać roztworem gliceryny i wody różanej.
Środki zapobiegawcze
Skóra wrażliwa potrzebuje wjątkowo łagodnych kosmetyków, najlepiej hipoalergicznych, opracowanych specjalnie dla tego typu cery. Nie zawierają one substancji uczulających, do których zalicza się między innymi substancje barwiące i zapachowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz